UV spaudos technologijos skelbia revoliuciją reklamos gamyboje

Reklamos gamybos specialistai neabejoja, kad plačių galimybių, ultravioletinių bangų (UV) pagrindu veikiančios spausdinimo technologijos ant kietų, lanksčių ir minkštų paviršių greitai pakeis įprastą šilkografinę ir solventinę spaudą. 

uv-spauda

UV spauda įsitvirtina rinkoje

Reklamos, ekspozicijų, prekybinės įrangos gamybos bendrovės „Lazertechas“ direktorius Dainius Slavinskas teigė, kad dėl ilgaamžiškumo, plačių galimybių perkelti vaizdus ant bet kurio paviršiaus dauguma klientų, užsakydami reklaminius skydus,stovus, interjero detales ir kitus produktus, pageidauja UV spaudos technologijos pagrindu apdorotų gaminių.

„80 procentų mūsų užsakovų yra užsienio įmonės, kurios jau gerai žino UV spaudos privalumus. Iš klientų atsiliepimų ir jų poreikių įsitikinome, kad idėja investuoti į brangią UV spausdinimo įrangą pasiteisino. Neabejojame, kad greitai ši technologija taps pagrindine reklamos gaminių rinkoje Lietuvoje ir kitose šalyse“,- įsitikinęs D.Slavinskas.

Kodėl visi renkasi UV spaudą?

UV spaudos technologija leidžia spausdinti atvaizdus ant kietų, minkštų, lanksčių paviršių iki 2 m ilgio ir 5 cm storio. Iš kompiuterio gavusi duomenis, UV spausdinimo mašina atspaudžia vaizdą ant laminato, stiklo, veidrodžio, plastmasės, keramikos, faneros, medžio, metalo, akmens, įvairių audinių. „Kai kuriems užsakovams spausdiname paveikslų reprodukcijas ant drobės, taip pat įvarius vaizdus ant roletų, virtuvinių baldų, netgi durų apvadų. Populiariausia visgi yra spauda ant stiklo. Pavyzdžiui, šiuo metu vienam skandinavų viešbučių tinklui spaudžiame pageidaujamus paveikslus ant stiklinių stalų paviršių“, – UV technologijų panaudojamų pavyzdžius vardijo D.Slavinskas.

Naudojant įprastą solventinę technologiją vaizdas atspaudžiamas ant plėvelės, kuri klijuojama ant kurio nors paviršiaus. „Šis procesas gan ilgas, reikalaujantis gerų darbuotojo įgūdžių, be to, yra tikimybė, kad darbuotojas plėvelę užklijuos nelygiai, susidarys oro burbulai, bus įbrėžtas paviršius. Viso to išvengiama naudojant UV spaudos technologiją“, – sakė direktorius.

Kaip veikia UV spaudos gamyba?

UV spaudos mašina dažus purškia ant paviršiaus ir, veikdama UV spinduliais, staigiai juos džiovina. Todėl nuotrauka, užrašas, kiti duomenys ant pasirinkto paviršiaus perkeliami greitai ir tiksliai.Priklausomai nuo pageidaujamos spaudos kokybes -galima spausdinti iki 80m2 per valandą greičiu,rezoliucija iki 1080 dpi . Taip pat įmanoma perteikti įvairiausius vaizdo efektus: blizgesį, reljefą, trijų dimensijų erdvinį atvaizdą. „Dizaineriams atsiveria daugybė galimybių, kuriant akį traukiančius baldus, interjero detales, reklaminius skydus iš bet kokios medžiagos.Mūsų turimas amerikietiškas UV spausdintuvas VUTEK QS yra vienas geriausių,greičiausių ir inovatyviausių iš esančių rinkoje“, – pasakojo D.Slavinskas.

Privalumai

Ant bet kurio paviršiaus su UV spaudos technologija perkeltas atvaizdas yra kur kas atsparesnis įbrėžimams, temperatūrų kaitai, todėl visada išlieka ryškus ir neblunkantis daug metų. „Dėl šių akivaizdžių privalumų, našumo ir plačių panaudojimo galimybių reklamos versle bei interjero dizaine UV spaudos technologija pasaulinėje rinkoje didina savo užimamą dalį.Gamintojų teigimu kiekvienais metais UV technologija atima iš šilkografinės spaudos apie 30 % rinkos“, – teigė. D.Slavinskas.

Įmonė pasiruošusi naujovėms

Daugiau kaip dešimtmetį veikianti įmonė „Lazertechas“ yra reklamos, prekybos ir, ekspozicinės įrangos gamybos lyderė Lietuvoje. Įmonės dizaineriai, atsižvelgdami į klientų pageidavimus suprojektuoja gaminius, siūlo idėjas, kaip kuo patraukliau pristatyti užsakovo veiklą.

Bendrovė turi pažangią, nuolat atnaujinamą techninę bazę, čia dirba techninį išsilavinimą ir patirtį turintys gamybos vadovai, gaminių realizacijos specialistai.

„Lazertechas“ yra viena iš inovatyviausių įmonių Lietuvoje, kuri savo gamybos bazėje suformavusi visas pagrindines reklaminės produkcijos gamybos technologijas.Naudoja  lazerinio graviravimo ir pjovimo įrangą,CNC frezavimo, automatines terminio lankstymo ir vakuumformavimo technologijas, plačiaformatę UV ir  mild solventinę spaudą.